AcommPort - ECR brána - mySEAP-AcomPort

EDI AcommPort

AcommPort

BEZPLATNÝ SYSTÉM CELNÍ KOMUNIKACE

__________________
EDI AcommPort
Přejít na obsah
ECR brána

ECR brána je systém, který slouží ke komunikaci celní správy s AcommPort, tj. externími subjekty - celními deklaranty.

Modernizace ECR brány je prováděna s cílem vyhovět novým legislativním požadavkům a navýšit přenosovou kapacitu.
Přináší sebou i novou verzi ECR obálky, která rozšiřuje nabízené funkce pro deklarantskou veřejnost. ECR obálka zapouzdřuje všechny vyměňované zprávy a navíc nese informace o přenášené zprávě, které jsou důležité pro její správné nasměrování na serverovou aplikaci, ověření zabezpečení a pro sledování jejího toku systémem celního řízení.

AcommPort - komunikace bez poplatků
zajišťuje příjem a odesílání zpráv zabezpečenou komunikací s ECR bránou celní správy ČR (el. podpis, šifrování, autentizaci komunikující protistrany).
V současné době je pro provoz do sw AcommPort implementována nová ECR obálka verze 3.0.
Od počátku svého vzniku v roce 2014/2015 je AcommPort projektem EU stanoven ekvivalentem VAN, což bylo jednáním začátkem roku 2017 na GŘC potvrzeno.  

Harmonogram modernizace, nasazení ECR obálky 3.0

25.4. 2016
Povolena komunikace v ECR obálce 3.0 na testovacím prostředí ve všech doménách CS. ECR Obálka 2.0 bude i nadále podporována.
1.6. 2016
Povolena komunikace v ECR obálce 3.0 na provozním prostředí ve všech doménách CS. ECR Obálka 2.0 bude i nadále v přechodném období podporována.
8.11. 2016
Ukončení podpory ECR Obálky 2.0. Pokud byla před tímto termínem zahájena uživatelem komunikace v ECR obálce 2.0, bude automaticky od tohoto dne pokračovat ve verzi 3.0 a následně eventuálně vyšší.

2017 dosud
Průběžné úpravy sw AcommPort, aktualizace kompatibility komunikačního rozhraní, scénářů komunikace zahrnujících odesílané elektronické zprávy dokladů a přijímané zprávy odpovědí a reakcí celní správy.

Zdroj: celní správa MF ČR, GŘC
Návrat na obsah